September 18, 2021, 9:45 am

Во знак на благодарност, Заев со проштален подарок за канцеларката Меркел

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На маргините од посетата на германската канцеларка на Тирана, која е дел од нејзината проштална турнеја низ земјите од Западен Балкан, премиерот Зоран Заев ѝ подарил охридски бисери, во знак на благодарност и сеќавање на добрите македонско-германски односи.

За време на средбата со канцеларката Меркел, Заев се заблагодари за нејзиниот личен ангажман и севкупната посветена работа и непроценлив придонес за зајакнување на односите на СР Германија со Македонија како и за нејзината поддршка и поддршката на нејзината земја на нашиот пат до членството во НАТО и во процесот за членство во ЕУ.

На одвоена средба меѓу Еди Рама и канцеларката, албанскиот премиер ја одликува Меркел со Орденот со голема ѕвезда.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Вучиќ: Стaнав погoлема ѕвeзда од Леброн Џејмс

Претседателот на Србија Александар Вучиќ е во дводневна посета на Турција, а при гостување на емисија на телевизија Пинк...

More Articles Like This