January 17, 2021, 10:43 am

Во изолaција в.д. градоначалникот на Штип

Поврзано

Градоначалникот на Росоман позитивен на ковид-19

Градоначалникот на Росоман Бранко Јанев е позитивен на вирусот Ковид-19. Тој информацијата ја објави на својот Фејсбук профил. Упати порака...

СЗО бара поocтри мерки во европските мерки

Светската здравствена организација (СЗО) ги повика европските земји да сторат повеќе во спречување на ширењето на новиот сој на...

Кoвид-19 пронајден во сладолед во Кина, целата серија повлечена од продажба

Во Кина, коронавирусот е пронајден во еден вид сладолед, поради што целата серија е повлечена од продажба, соопшти тамошната...
- Advertisement -

Вршителот на должност градоначалник на Општина Штип, Јане Миланов трет ден е во изолaција.

Тој на својот Фејсбук профил објави дека е во превентивна самоизолација.

„Поради неколку ризични контакти, меѓу кои и со лица што имале изразени Ковид-симптоми. Иако немам пројавено никаков симптом, по епидемиолошка препорака и од морални причини ќе останам во самоизолација уште некој период, за да избегнам предизвикување на каква било опасност по здравјето на луѓето во мое опкружување.

Да останеме обединети во борбата против ова зло, од кое сме засегнати буквално сите“, напиша Миланов.

Latest News

Градоначалникот на Росоман позитивен на ковид-19

Градоначалникот на Росоман Бранко Јанев е позитивен на вирусот Ковид-19. Тој информацијата ја објави на својот Фејсбук профил. Упати порака...

More Articles Like This