October 23, 2020, 6:19 am

Во Индија peгиcтpиpaн нaјгoлeм бpoј cмpтни cлyчaи од Koвид-19 во eдeн дeн

Поврзано

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша...

Д-р Вело Марковски објаснува зошто е штeтнo да се носи маска на отворено

Вело Марковски во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва истакна дека носењето на маска на отворено е штeтно. Марковски објасни...
- Advertisement -

Индија денеска соопшти дека во последните 24 часа во земјата од Ковид-19 умреле 1.133 лица, што е најголем број на смртни случаи регистрирани за еден ден од почетокот на пандемијата.

Индиското Министерство за здравство, исто така, соопшти за 75.809 нови случаи на инфицирани со коронавирус, со што вкупниот број на заразени достигна речиси 4,3 милиони лица, пренесуваат американските медиуми.

Индија се наоѓа на второто место во светот според бројот на потврдени случаи на коронавирус, веднаш по САД.

Од почетокот на пандемијата во оваа земја умреле 72.775 лица.

Повеќе од еден месец Индија бележи најголем број нови инфекции дневно во светот.

Пандемијата на коронавирусот е економски поразителна за Индија, бидејќи нејзината економија во вториот квартал од годината е опадната за речиси 24 проценти.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This