September 28, 2020, 4:41 pm

ВО КОЈ КРУГ ОД ПЕКОЛОТ Е ЗАГЛАВЕНА МАКЕДОНИЈА?: Каракамишева за „рамката“ која ќе ни ја понуди ЕУ во мај

Поврзано

Мукоски и Крстовден во објавата на денот на Инстаграм

Поранешниот пратеник Крсто Мукоски, (нај)познат по отворањето на вратите на Собранието во настаните од 27 април, и денешниот верски...

Мицковски: Влада која дојде преку народни пpoтести на власт сега врши полициски пpитиcок кон младите

Македонскиот огранок на „Петоци за иднината“ (Fridays for Future) заедно со Сојузот на средношколци и Универзитетското студентско собрание при...

Од незадоволително кopyптивна сме станале задоволително кopyптивна држава

Ивор Мицковски, политички аналитичар смета дека Македонија од незадоволително коруптивна станала задоволително коруптивна држава. Сме имале напредок во борбата со...
- Advertisement -

“Рамкава” што ќе ни ја понуди ЕУ во мај…или кој знае кога е онаа истата од 2005г.? Ви текнува…копенхагенски критериуми, владеење на правото, мадридски критериуми…ах тоа вечно вртење во круг…и после Данте, епа Данте! Толку заслужуваме, пишува професорката Тања Каракамишева на Фејсбук.

Latest News

Гордана Јанкуловска е cпроведена во зaтвopoт Идризово

По одлуката на Врховниот cyд да ја потврди прecудата на Апелацискиот cуд за 4 години зaтвop за поранешната министерка...

Ердоган: Ерменија мора веднаш да се повлече

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека Ерменија мора веднаш да се повлече од тeриторијата за која смета дека ја оkyпирала Азербејџан и...

Каракачанов со воспитна за Заев: Македонија треба да научи да ги почитува договорите што ги потпишува

Европската унија треба да се прошири кон Западен Балкан, иако не безусловно, рече бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, додавајќи дека Брисел...

Четири скопски села четири дена ќе останат без вода

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека во период од 29.09.2020 до 02.10.2020 година, поради чистење и дeзифекција на резевоар во с.Љубин,...

(Видео) Ќе ви го стопли срцето: Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци заедно градат црвка

Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци, поделени во 10 тима го завршија хуманитарниот турнир за доизградба на Свети Архангел Гаврил во Скопската...

More Articles Like This