December 9, 2021, 9:23 am

Во куќа во велешко Горно Оризари пронајдена мpтва 66-годишна жена

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во СВР Велес вчера во 13.20 часот било пријавено дека во домот на ул.„Сараевска“ во село Горно Оризари, велешко, била пронајдена почината 66-годишната Б.Б. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итната медицинска помош, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.
Посочи дека по наредба на јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција. ад

Latest News

Лебот и млекото се пoeвтини во Германија: Ценовниот шok за 3000 денари ја поскапе потрошувачката кошница во Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ испратија критики до Владата на Република Македонија, за задоцнетата и лошо водена економска политика, со која неуспешно...

More Articles Like This