December 9, 2021, 8:20 am

Во лyдилото заборавија кој ги донесе на власт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СДСМ никогаш немале мирна транзиција на власт, не верувам дека ќе имаат и сега, истакна Александар Митовски во гостувањето во емисијата Јаду буре на ТВ Сонце, додавајќи дека стравува дека вториот круг нема да помине без инциденти.

„Американската амбасада ги предупреди ден пред изборите дека имаат пуштено 83 лица со оружје од затвор. Меѓу другото, еден од тие 83 е човекот што го нападна новинарот на нашата екипа, тој Винко педофилот. Тој е едниот од нив“, потсети Митовски, нагласувајќи дека СДСМ никога немале мирна транзиција на власта.

„Инциденти имаше, но немаше со оружје. Само околу тоа беа смирени, немаше оружје да игра. Инаку мислам дека ќе играше и оружје тука. Значи, паника е. СДСМ никогаш немале мирна транзиција на власт. Никогаш. Пукања, терористички напади, буцкања луѓе, го гранатираа Скопје со минофрлачи. Значи, СДСМ никогаш немале мирна транзиција на власт, не верувамм дека ќе имаат и сега, затоа се плашам дека вториот круг ќе биде ќе биде драстично по… ќе се обидат.“, вели Митовски.

„Во лудилото да се задржат на влас, мислам дека ќе заборат и на пораките од КАле, и кој ги донесе на власт и мислам дека ќе направат кардинална крешка, како што прават секогаш.“, заврши Митовски.

Latest News

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне дожд

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, особено на истокот. Од попладневните часови на запад ќе започнат...

More Articles Like This