August 15, 2020, 12:12 am

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

Поврзано

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната...

Учебната година нема да започне на први септември…

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско...

Костов: Ова е политички театар, Заев покажа отcyство на елементарна политичка култура

Во вечерашната „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија, аналитичарот Сотир Костов во однос на целокупната состојба во државата рече...
- Advertisement -

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри мега аферата „Атлантик“, афера која е поврзана со нелегално следење на комуникациите на политичките неистомисленици на власта. Според него со актуелната политичка и безбедносно разунавачка консталација секој еден граѓанин може да се најде на мета на власта, да биде следен, прислушкуван и против него да се креираат монтировки кои потсетуваат на они од времето на поранешна Југославија и работата на  „УДБА“.

-Не се работи само за пред референдумот, тоа е начин технологија, систем кој што буквално контролира цело општество. Повеќето од интелектуалата во Македонија е во директна спрега и во нивна корист. Се работи со внимателно разработена шема да се злоупотреби комплетната законска постапка која е наводно реформирана. Буквално станува збор за злоупотреба на сите Јустинијански норми во Законот што се и во самата судска процедура, на начин што нивни соработници за потребите на било кој проект почнуваат да делуваат по сценарио кое што тие ќе го подготват. Два-тројца луѓе може да зборуваат за оружје за некакви намери, тоа е доволна нарачана индиција за нив да отидат во обвинителство и да поднесат барање за ПИ-мерки. Понатака кога ќе се отвори таа истрага во овој случај за тероризам и македонски екстремизам, понатаму многу е лесно да ја шириш истрагата кога е веќе отворена и кого да вклучиш во таа истрага што се случило во овој предмет Атлантик. На тој начин можете било кого да вклучите во таа предистрага и да го поврзете со тој проект. И тогаш можете вие стотици луѓе да ги прислушувате, пресретнете нивните комуникации, вели Палевски.

Latest News

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната категорија на држави за кои...

More Articles Like This