Во овие лаги со години веруваме- време е за вистината!

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Приказната дека рибите имаат меморија од само 30 секунди не е вистина. Рибите можат да паметат некои работи и со месеци.
Гром може два пати да погоди во исто место. Можеби најдобар пример за тоа е Емпајер Стејт билдинг, која годишно ја погодуваат громови и до 100 пати.
Лилјаците не се слепи. Иако користат ехолокација за навигација и лов, тие сепак можат да гледаат.
Сигурно како мали ви рекле дека ако голтнете мастика, ќе ви требаат седум години за да ја сварите, или дека поради истата ќе ви се „залепат цревата“. Вистината е дека мастиките всушност не ги вариме, туку поминуваат низ нашиот организам.
Не постои човек кој има „фотографско паметење“.
Пукањето на прстите, никогаш нема да предизвика артритис. Од него се заболува поради други фактори-години, дебелина или генетика.
Зрачењето од микробранова печка не може да предизвика рак.
Кучињата и мачките не го гледаат светот околу себе црно-бел. Вистина е дека го гледаат во нијанси на сина и зелена.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести