ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ СПРЕЧЕН ДРЖАВЕН УДАР: Неделковски најави детали за планираниот државен удар во Собранието!

  • April 11, 2017

Се исполнуваат најавите за организирање на државен удар пред еден од најголемите православни празници Велигден, откако денес за малку биле спречени пратениците во спроведување на зацртаното сценарио

sobranie1-640x294

Новинарот Миленко Неделковски на својот ФБ профил соопшти дека пратениците на СДСМ денес биле спречени во последен момент да го предизвикаат државниот удар во 17.00 часот, но смета дека утре ќе биде клучен ден.

Како што најави, деталите ќе ги објави подоцна.

milenko_puc

Претходно «
Следно »