ВО ПРАВО БЕШЕ: Груевски на Фејсбук потсети на неговиот говор пред Собрание

  • June 6, 2019

Никола Груевски, поранешниот премиер , се огласи на социјалната мрежа Фејсбук и сподели видео.

– Времето ќе покаже кој бил во право…,,Вака реков пред две години, во повеќе наврати во мојот говор во парламентот, за повеќе значајни работи, на денот на гласањето на владата на СДСМ.

Денес, две години подоцна можам да кажам дека времето веќе почна да покажува… – напиша поранешниот премиер на Република Македонија Никола Груевски.

Претходно «
Следно »