ВО СКОПЈЕ И ДЕНЕС МАРШИРАА ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ: Отфрлање на Тиранската платформа

  • March 29, 2017
  • Коментари

Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот главен град како поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА која бара целосно отфрлање на Тиранската платформа со која се нарушува унитарноста на Македонија.

narod-3333

naroddd

buldoz

mn-narod-6

mn-narod-1

mn-narod-3

mn-narod-4

mn-narod-5

dva

prv-1

prv

 

Претходно «
Следно »