November 25, 2020, 3:24 pm

Во Словенија бројот на активни случаи надмина 20.000

Поврзано

Цpн Koвид пpoceк: Bo пocлeднaтa нeдeлa ymиpaaт пo пoвeќe oд 30 лyѓe днeвнo

Секој трет тест направен вчера дал позитивни резултати. Според податоците на Министерството за здравство, од 3143 тестирања дијагностицирани се...

Пановски: Ниту здрав атлета не би издржал – ова е лудило

Професорот Никола Пановски денеска објави на својот профил на Фејсбук приказ за лекување на пациент со ковид-19 во еден...

Стpaшна пpoгноза на д-р Koн: Бројот на cmpтни случаи ќе биде троцифрен, тоа допрва доаѓа

Епидемиологот Предраг Кон денес предупреди дека бројот на смртни случаи од Короната ќе расте и дека тоа е потполно...
- Advertisement -

Бројот на активни случаи во Словенија повторно надмина 20.000 и сега изнесува 20.119.

Во последните 24 часа во Словенија продолжува да расте бројот на заразени со корона вирусот и сега се регистрирани 1.024 нови позитивни случаи, од 3.432 тестирани лица. Тоа значи дека позитивни се речиси 30 проценти од тестираните.

Latest News

Градоначалникот ќе бара итен карантин во Прилеп

Градоначалникот Јованоски е директен за состојбите во градот и апелира дека мора да се воведе карантин во Прилеп. –...

ЕДНОJA3ИЧНО ВО ВЛАДATA: Кај вицепpeмиерот Гpyби нema македонски јазик, само на албански

Само албанскиот јазик се користи од првиот вицепремиер на македонската влада и министер за политички систем Артан Груби на официјалната интернет-страница на македонското министерство...

(Видео) Стоилковски: Cкaндaлитe вo битoлcкaтa бoлницa нeмaaт кpaј, пo mpтви тeлa, чaдopи зa зaштитa oд фekaлии, иcтpaгa и Филипче ocтaвкa

Молкот од институциите нема да биде погласен од грозомориите во Болниците на смртта на Венко Филипче и на Зоран Заев. Ниту Филипче ниту Заев...

3aeв го изpeзили Пендаровски за БГНЕС: Не е искусен политичар, не знае што збори

Претседателот Стево Пендаровски не бил внимателен со зборовите кога кажа дека бугарската политика нема излезено од матрицата на Живковизмот, а во душата и паметот...

(Видео) 3aeв се обвpзa дека ќе и cлyжи нa Бугарија: Ќе се пoтишyва нов договор се откaжyвaме од мaлцинcтвото и истopијата

БГНЕС: Да се ​​вратиме на прашањето на Договорот. Дали сте подготвени да преземете обврска да го спроведете како што беше планирано во 2017 година?...

More Articles Like This