ВО СОБАТА СТАВЕТЕ ЧАША СО ВОДА И СОЛ: Тоа што ќе се случи за еден ден е неверојатно!

Поврзано

ГОЛЕМ БРОЈ ЖЕНИ ГО ИМААТ ОВОЈ ПРОБЛЕМ: Ослободeте се од цeлулотот и спречете негово дополнително таложење

Бopбaта со целулитот е најактуелна во пролетните и во летните месеци. Тогаш цeлулитот што се „таложел“ во зимските месеци...

ВНИМAВAЈТЕ, ОВА СЕ СТAПИЦИТE: И од здравата храна качувате килограми

Фактот дека некои производи се здрави за нашето тело не значи дека тие не дебелеат. Кои се секојдневните стапици заради...

(Видео) НАУЧНО ДОКАЖАНО: Како да согорувате калории додека седите или спиете?

Да, постојат 7 научно потврдени начини на кои може да се согоруваме калории дури и додека не правиме ништо,...

Во собата ставете чаша со вода и сол: Тоа што ќе се случи за еден ден е неверојатно!

Нема подобро место за опуштање и мир од нашата куќа. Тоа е оаза на мирот, каде се празниме од стресот кој што сме го имале.

Дали учиме, или работиме друга активност, кога ќе дојдеме дома, сакаме да се одмориме. Но, понекогаш нашиот дом не прави поуморни. Во многу случаеви, тоа е поради лошите вибрации и енергија во него.


Некои можеи неверуваат, но лошата енергија силно влијае на нашите животи. Од тоа зависат нашите емоции, чувства и мисли?

Домот е место каде негативната енергија може да акумулира, влијае на нашиот однос со семејството. Дали тоа ќе биде соседот кои често ве посетува или пријател кој го викате дома може да биде носител на лошите вибрации.

Штом оваа енергија дојде до нашите домови, таа останува таму се додека не направите што би можело да ја извлече. Додека не се елиминира, можете да имате многу кавги и несогласувања со семејството. Затоа сакаме да ви покажеме едноставен начин како да се борите против лошите вибрации. Ова е метода која ќе го врати мирот во вашиот дом. Обратете внимание на она што морате да го направите денес.

Еве што е потребно:

– Бел оцет (1шише)

– Морска сол (една лажица)

– Стаклена чаша

– Вода

Припрема и употреба:

Тоа што треба да го направите е да сипете оцедот и малку вода во чаша.. Потоа додате морска сол и ставете ја на најфрекфентното место во куќата. Запамтете дека чашата мора да биде скриена од погледите на другите. Таму треба да остане 24 часа. Ако солот плови во водата, темелно ќе ја исперете и ќе го повторите процесот. Кога солот ќе остане на дното, тоа е знак дека лошите енергии исчезнале.

Потоа морате да го повторите овој процес во секоја соба во вашиот дом. Исто така, кога солот ќе остане на дното, процесот ќе биде завршен. На овој едноставен начин ќе го направите својот дом мирен.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести