ВО СОБРАНИЕТО ВЛАГА ,,КАУБOЕЦ”: На местото на Павле во пратеничката фотелја седнува Александар Филиповски

Поврзано

(Видео) АМБАСАДА НА САД: Како и обично, Русите си играат со вистината, ни видеото не е реално

Русија си игра со вистината, а притоа не користи ни вистински снимки и фотографии, соопшти денеска американската амбасада во...

НАМЕСТО ПАРИ БОНОВИ: Здравствените работници кои се справуваа со Ковид-19 место кеш ќе добијат платежна картичка

Платежна картичка за купување на домашни производи ќе добијат и здравствените работници ангажирани за справување со Ковид-19, официјално обелодени...

ДИМИТРОВ „ПРОГОВОРЕ“ АЛБАНСКИ: Наместо Македонија стави знаменце

Вчера на социјалните мрежи се појави контроверзна фотографија, на која актуелната министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, позира до градоначалникот...

По оставката на пратеникот Павле Богоевски, следен од листата на СДСМ кој ќе седне во пратеничката фотелја е Александар Филиповски за кој досега во јавноста нема многу информации. Филиповски преставува енигма и политички анонимус. Непознато е ниту неговото образование, ниту пак работното искуство.

Од социјалните мрежи на овој иден пратеник освен тоа дека е љубител на коњи и прошетки во природа не може да се добие ниту една друга информација.

Евидентно е дека Филиповски има релации на политичка основа со скопските градоначалници Петре Шилегов, Филип Темелковски, Златко Марин и Саша Богдановиќ.

Филиповски е на 17 место на листата на пратеници на СДСМ од првата изборна единица и доаѓа веднаш по директорот на Агенција за млади и спорт Дарко Каевски и сегашните пратеници Далибор Богдановски и Снежана Калеска Ванчева.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести