January 22, 2021, 3:56 am

Во Србија зapaзени 6.179 лица, пoчинaле рекордни 65

Поврзано

Словенец зaгина во ekcплозија на топовска граната од Втората светска вojна

Топовска граната останата од Првата светска војна убила 64-годишен маж во селото Воглар кај Нова Горица во западна Словенија,...

Новиот вид на коpонавирус пристигна и во Косово?

Триесет примероци на коронавирусот од Косово пристигнаа денес во Берлин, а резултатите од лабораторискиот тест се очекуваат за две...

(Видео) Хаос во БиХ, мигpaнтите се судрија со полицијата

Силни полициски сили морале да интервенираат вечерва за да ги смират инцидентите што избувнаа во еден од центрите за...
- Advertisement -

Во Србија во последните 24 часа се потврдени 6.179 нови случаи на заразени со коронавирус од вкупно 15.508 тестирани, а во истиот период од ковид -19 умреле 65 лица.

Во моментов, во болниицте се сместени 7.256 пациенти, а 252 од нив се на апарати за дишење.

До денеска во земјата се регистрирани вкупно 169.214 случаи на Ковид 19, а од почетокот на пандемијата умреле вкупно 1.549 лица, соопштено е на владината веб-страницата ковид-19

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This