September 30, 2020, 9:20 pm

ВО ФРАНЦИЈА ДВЕ ПOЧИНАТИ ЛИЦА ОД KOРОНАВИРУС: Се очекуваат и други случaеви на смpтоносниот вирyc

Поврзано

Пред малку: Зaгинa едно лице вo тешка сообраќајна нecреќа во Сингелиќ

Тешка сообраќајна нecpeќа се случила пред 20 часот кај училиштето во Сингелиќ. Во неcpеќата учестувале мотор и машина за...

Завршија kлиничките испитувања на руската вакцина прoтив Ковид-19

Завршени се клиничките испитувања на вакцината пpoтив новиот кoронавирус, која ја разви Државниот истражувачки центар за вирyсологија и биотехнологија...

Жена пронашла 500 000 евра во стан што сакала да го продаде

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство...
- Advertisement -

Франција потврди две смртни случаи како резултат на коронавирусот, изјави француската министерка за здравство.

 

 

 

Ова се првите смртни случаи во Европа.

Во француските градови Париз и Бордо се потврдени два случаи на коронавирусот, изјави француската министерка за здравство Агнес Бузин.

Таа додаде дека веројатно ќе има и други случаеви, пишува Спутник.

-Пациентот има 48 години. Тој се врати од Кина. Помина низ градот Вухан, рече министерката за првата жртва од коронавирусот, објави „Франс Инфо“, притоа додавајќи дека тој бил “во контакт со десетина други лица по пристигнувањето во Франција”.

Latest News

Владата плаќала по 448 денари за една маска, 1.788 за скафандер

Вкупно 6,7 милиони евра чинат договорите за итни јавни набавки на државните институции за заштита од коронавирусот склучени во...

Пред малку: Зaгинa едно лице вo тешка сообраќајна нecреќа во Сингелиќ

Тешка сообраќајна нecpeќа се случила пред 20 часот кај училиштето во Сингелиќ. Во неcpеќата учестувале мотор и машина за сечење на дрва. Возачот на моторот...

Адеми инсистира наставата да биде со физичко присуство

Поранешниот министер за образование и наука Арбр Адеми во вечерашното гостување на ТВ24 рече дека останува на ставот дека учебната година треба да биде...

Џенова ги објави имињата на фудбалерите кои се позитивни на ковид-19

Џенова има 11 фудбалери зapазени од kopонавирус и четворица членови на стручниот штаб, клубот денеска ги соопшти имињата на позитивните играчи на ковид-19. Најважно за...

Ќе се разгледа можноста за импичмент на Претседателот Стево Пендаровски

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 дебатираше на тема моменталните случувања во Собранието во однос на гласањето...

More Articles Like This