October 31, 2020, 5:13 am

Во Хрватска peгиcтpиpaни 819 нoвoзaбoлeни од Koвид-19, 8 лицa пoчинaлe

Поврзано

Расте црниот биланс: Бројот на зaгинaти во Турција се искачи на 20, повpeдени околу 800 лица

Бројот на mpтви во Турција расте по рaзорниот зeмјотрес. Според последните информации на министерот за животна средина и урбан...

Даниловски бара да се прeцизира кога мора да се носи маска

Епидемиологот Драган Даниловски во дебата за „360 Степени“ даде неколку сугестии до Комисијата за зaразни болeсти за подобро да...

(Видео) Xaос во Барселона: Cyдири меѓу дeмонcтpaнтите и пoлицијата на пpoтестите пpoтив рecтриктините мерки

Демонcтрантите кои се прoтиват на рестриктините мерки за cyзбивање на пандeмијата на вируcот корона во Шпанија се cyдрија со...
- Advertisement -

Хрватскиот кризен штаб објави дека во последните 24 часа од направени 4948 тестирања се регистрирани 819 новозаболени лица, а осум лица починале.

Бројот на активни случаи во Хрватска сега изнесува 5.164 лица, од нив во болниците низ земјата се хоспитализирани 548, од кои 32 пациенти се на апарати за дишење.

Од 25 февруари 2020 година, кога бил регистриран првиот случај на инфекција со корона вирус во Хрватска, до денес, регистрирани се вкупно 25.580 случаи на ковид-19, а починале 363 луѓе.

Според хрватскиот кризен штаб досега вкупно оздравеле 20.053 лица, од кои 491 во последните 24 часа, додека 21.148 лица во моментов се во самоизолација.

Latest News

Расте црниот биланс: Бројот на зaгинaти во Турција се искачи на 20, повpeдени околу 800 лица

Бројот на mpтви во Турција расте по рaзорниот зeмјотрес. Според последните информации на министерот за животна средина и урбан...

Даниловски бара да се прeцизира кога мора да се носи маска

Епидемиологот Драган Даниловски во дебата за „360 Степени“ даде неколку сугестии до Комисијата за зaразни болeсти за подобро да се спрaвиме со пaндемијата и...

(Видео) Xaос во Барселона: Cyдири меѓу дeмонcтpaнтите и пoлицијата на пpoтестите пpoтив рecтриктините мерки

Демонcтрантите кои се прoтиват на рестриктините мерки за cyзбивање на пандeмијата на вируcот корона во Шпанија се cyдрија со полицијата на улиците на Барселона. Педесет...

Необичен феномен: Сина месечина ќе се појави на небото на 31 октомври

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

Голема финансисkа добивка за неколку хороскопски знаци во текот на ноември

Астрологот Павел Глоба вели дека во месецот кој е пред нас дел од хороскопските знаци ќе почнат да се збогатуваат. Проблeмите со парите за...

More Articles Like This