Во Шпанија регистрирани пет земјотреси за половина чаc

Поврзано

Oрбан пpeдупредува: Додека Европа се бopи пpoтив ковид-19, ЕПП води игра за надмоќ

Унгарскиот премиер Виктор Орбан ја критикуваше денеска Европската народна партија (ЕПП), која Фидес неодамна ја напушти, дека се занимава...

ЕК: „Cпyтник V“ нe e дeл oд ЕУ cтpaтeгиjaтa зa вakциниpaњe

Портпаролот на Европска Комисија, Ерик Мамер денеска изјави дека тоа што руската вакцина против Ковид-19, „Спутник V“ би можела...

Нов земјотpec со јачина од 4,4 степени ја погоди Грција

Нов послаб земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала денес го потресе подрачјето на Еласона во грчката...
- Advertisement -

Шпанија доцна вечерва регистрира пет земјотреси за само половина час.

Првиот земјотрес регистриран во 21 часот и 36 минути по локално време со јачина од 4.3 степени на длабочина од 10 километри.

Потоа следуваа 4 афтершокови со магнитуда помала од 4 степени по рихтер.

Голем број жители ги напуштија своите домови по потресите и најверојатно ноќта ќе ја поминат на отворено или во своите автомобили.

Latest News

More Articles Like This