ВО ЃОРЧЕ ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА: „Шверцери“ во голема бројка дојдоа на стадионот во Ѓорче Петров

  • December 17, 2017
  • Коментари

Навивачката група на Шкупи, познатите „Шверцери“ во голема бројка дојдоа на стадионот во Ѓорче Петров, да го бодрат својот тим на реванш осминфиналниот натпревар од Купот на Македонија против Вардар, објавува спортскиот портал Екипа.

Има големо присуство и на полиција на овој меч, за да помине се во најдобар ред.

Натпреварот започна во 13 часот, а ќе го суди најдобриот македонски судија Александар Ставрев.

Повеќе фотографии на ekipa.mk

Претходно «
Следно »