October 28, 2021, 6:35 am

Воopyжeн гpaбeж нa бaнкa вo цeнтapoт нa Aтинa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Две непознати лица претпладнево извршиле вооружен грабеж во банка во строгиот центар на Атина, одзеле непознат паричен износ и побегнале, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчката телевизија Мега, едниот со пиштол, а другиот со калашников им се заканиле на вработените и клиентите, во банката останале околу две минути, а откако ги земале парите, побегнале пеш.

Грабежот се случи околу 12 часот напладне во филијала на банка што се наоѓа на една од попрометните улици во строгиот центар на Атина, во период кога постои голема раздвиженост, не само на грчките граѓани, туку и на туристи.

Во тек е акција на полицијата за пронаоѓање и апсење на сторителите.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This