ВРВ НА ЗАБЕГАНОСТА: Адвокатот Тортевски предлага државата да испрати луѓе во Унгарија „да му го направат животот на Груевски, пекол“!

  • November 15, 2018

Адвокатот Александар Тортевски кој важи за екстремно близок до власта, во неговото синожешно гостување на Телевизија Телма, побара на експремиерот Никола Груевски, кој побегна и побара азил од Унгарија, да му се пратат луѓе во Будимпешта кои ќе му го претворат животот во пекол.

На социјалната мрежа Твитер, ваквиот повик на Тортевски граѓаните го толкуваат како отворен повик за убиство.

Претходно «
Следно »