ВРВ НА ЗАБЕГАНОСТА: Адвокатот Тортевски предлага државата да испрати луѓе во Унгарија „да му го направат животот на Груевски, пекол“!

Поврзано

СТАВОТ НА КОМИСИЈАТА БЕШЕ ОЧЕКУВАН: Комисијата за заразни болести само стави печат и го официјализираше тоа што сите го знаеме и од што секојдневно...

Тотално рacпаѓање на системот и cкапување одвнатре на државата. Бeзредие и планетарна неспособност базирана на партиски калкулации и личен...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

ТАСЕВСКИ: И Комисијата ја ставија во скут, мора избори и точка

Еееее народе, ко немаме срце да земеме лacтегарки во раце, вели актерот Сашо Тасевски за последните препораки од Комисијата...

Адвокатот Александар Тортевски кој важи за екстремно близок до власта, во неговото синожешно гостување на Телевизија Телма, побара на експремиерот Никола Груевски, кој побегна и побара азил од Унгарија, да му се пратат луѓе во Будимпешта кои ќе му го претворат животот во пекол.

На социјалната мрежа Твитер, ваквиот повик на Тортевски граѓаните го толкуваат како отворен повик за убиство.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести