ВРЕДЕН ПОДАРОК: Еве што кралицата Елизабета му подарила на правнукот Арчи!

  • May 14, 2019

Меган Маркл и принцот Хари неодамна станаа родители на своето прво дете, синот Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор.

Кралицата Елизабета на својот правнук му подарила вреден подарок, пренесуваат медиумите.

Имено, кралицата на Арчи му подарила дел од домот од внатрешноста на Бекингем.

Кралицата на својот правнук му доделила неколку соби во палатата, а засега не се познати колку точни соби и колку се големи.

Исто така, Меган и Хари оваа година се оделија од Кенсингтонската палата, оставајќи ги Кејт Мидлтон и принцот Вилијам.

Претходно «
Следно »