ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денес не очекува променливо облачно време со повремен дожд во западните и северните делови

  • February 10, 2020
  • Коментари

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Минималните утрински температури ќе бидат до минус шест, а максималните дневни до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со температура до 13 степени.

Претходно «