ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денес не очекува сончево време до 26 степени, додека пак во недела се очекува дожд и снег

  • March 13, 2020
  • Коментари

Времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб, а кон крајот на денот умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум степени, а дневната температура ќе се движи од 16 до 26 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб, а кон крајот на денот умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до три степени, а а дневната температура до 23 степени.

Во недела врнежите ќе бидат пообилни и пopади заладување на планините и на некои повисоки места ќе бидат од снег. За време на викендот ќе дува умерен, повремено зacилен северен ветер. Од понеделник ќе настапи стабилизирање на времето.

Претходно «
Следно »