ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Дожд и снег во следните два дена, пријатно изненадување за викендот

  • March 26, 2020
  • Коментари

Утре и во сабота ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пoобилни врнежи ќе има во јужните делови, информираат од Управата за хидро-метеоролошки работи.

Од УХМР најавуваат дека во недела и понеделник ќе биде претежно стабилно со пораст на дневната температура.

Претходно «