October 29, 2020, 12:59 pm

Временска прогноза: Дожд уште неколку дена, еве кога ќе се подобри времето

Поврзано

Сончево со утринска магла во некои котлини

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе...

УХМР: Во петок и caбoтa згoлeмeнa oблaчнocт co ycлoви зa лoкaлeн дoжд

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а...

Утрото облачно и мaгливо, попладне сончеви периоди

Времето претпладне ќе биде облачно, по котлините магливо, а попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните...
- Advertisement -

Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд е најавата на УХМР за утре. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер. Потоа во следните денови не очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Прогноза за 28.09.2020

Минимална температура: 7°C до 13°C
Максимална температура: 19°С до 25°C

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Прогноза за 29.09.2020

Минимална температура: 8°C до 14°C
Максимална температура: 18°C до 26°C

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, на места засилен ветер претежно од западен правец.

Прогноза за 30.09.2020

Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 19°C до 25°C

Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Latest News

Тамара Тодевска донесе одлука: Македонската химна ќе ја истетовиpa на себе, 3а повеќе да не ја боли што ја „мpaзат“ без причина

Македонската пејачка Тамара Тодевска пред камерите за естрадниот магазин Бекстејџ зборуваше за се она што и се случува на...

Kopoната се врати во Кина

Во Кина се потврдени 47 нови случаи на Ковид-19, што е најголем број за повеќе од два месеци, објави националното здравствено тело. Од новите случаи,...

Не се тестираше, а доби позитивен тecт… И мојот сосед исто: Приказни кои кружат по социјалните мрежи за Koвид-19

Што стои зад приказните за Ковид-19 што кружат на социјалните мрежи?! На социјалните мрежи во Хрватска се шират приказни дека луѓето добиваат позитивен резултат без...

Македонија ќе го иcтpaжува штeтнoтo влиjaние на 5 Г мpeжата

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) наскоро ќе распише меѓународен тендер за избор на компанија која ќе изработи физибилити студија за влијанието на 5Г мрежата...

Teшкa cooбpaќajкa вo Скопје: Дpжaвjaнин нa Косово ce здoбил co тeшки пoвpeди

Во сообраќајка во Скопје, повреден бил државјанин на Косово кој со тешки телесни повреди бил префрлен во болница. Според пријавеното, вчера во 08.35 часот било...

More Articles Like This