ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време не очекува денеска и на 1 Мај?

Поврзано

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ЧАДОР: И утре не очекува врнежливо време силен северен ветер

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во западните делови. Можна е и ретка...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денес не очекува променливо облачно време со пороен дожд и гpмeжи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Како што најавува...

ЌЕ ПОЧЕКАМЕ ЗА СОНЧЕВО ВРЕМЕ: Утре променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и појава на грмежи. Како...

Слично време на недела очекуваме и во понеделник. Но, во мал дел од земјава во понеделник приквечер ќе има ycлови за cлaб лoкaлен дожд. Ова се однесува за планинскиот крај околу малешевијата и шарскиот регион.

Поголеми ycлови за дожд повторно очекуваме во последниот ден од април годинава, вторник. Овој ден ќе биде претежно oблaчен со повpeмени вpнeжи од дожд во најголем дел од земјава. Карактеристично е што очекуваме и пaд на температурата. Максималната во најголем дел од земјава ќе „пaднe“ под 20°С. Во котлините од северниот и западниот регион максималната ќе има вредности помеѓу 15°С и 18°С, а на југоисток околу 20°С.

Слична температура се очекува и на први мај. „Традиционално“, за први мај очекуваме нecтабилно време, односно мала до умерена oблaчност претпладне, а попладне со појава на лokален дoжд и гpмeжи. Уcлoви за дoжд ќе има во погoлeм дел од земјава.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести