October 23, 2021, 8:58 am

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Потопло време, но и поpoјни дождови, гpмeжи и зacилен ветер

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Следува период на потопло време, но ќе има повремена појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

За утре УХМР најавува максимални температури од 19 до 25 степени, по што во наредните пет дена таа ќе достигне и до 32 степени. Минималните температури ќе се движат во интервалот од 5 до 17 степени.

Како што најави УХМР, денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, повремени поројни и на места проследени со грмежи. Ќе дува умерен засилен претежно северен ветер, најизразен долж Поварадарието.

Latest News

Виcoк лидep вo Aл Кaeда y6иeн вo американски нaпaд co дpoн вo Cиpиja

Американската војска соопшти дека вчера убила висок водач на Ал Каеда во воздушен напад во северозападна Сирија. Мајор Џон...

More Articles Like This