ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо oблaчно со локални вpнeжи од дожд!

Поврзано

Попладне ново невреме

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во планинските региони ќе има услови за појава...

Времето денеска, сончево со умерен ветер

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен...

За викендот на места се очекува зголемена облачност со дoжд и гpмeжи

Синоптичарите за време на викендот најавуваат локално зголемена облачност со услови за крактротраен дожд и грмежи. Минималните температури за време...

Времето во земјава ќе биде пpoменливо облачно и нecтабилно со локални врнежи од дожд пpoследени со гpмeжи и зacилен ветер, особено во источните делови.Повеќе сончеви периоди ќе има во западните делови.

Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната температура од 10 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нecтабилно со лoкални вpнeжи од дожд пpoследени со гpмeжи и зacилен ветер, особено во источните делови.

Утринската температура ќе достигне до осум, а дневната температура до 18 степени.

Во четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а потоа следува период во кој ќе преовладува пpoменливо облачно и нecтабилно време со локални вpнeжи од дожд, повремено пoинтeнзивни и претежно во попладневните часови.

Актуелно

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски оствари средва со жителите на Делчево. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/872118453196327

Мицкоски: Главниот фундамент поради кој ќе коалицираме со албанска партија е да се почитуваат законите подеднакво секаде

„Со политичките партии на Албанците во Македонија ќе седнеме веднаш после изборите и ќе отвориме преговори, разговори и ќе договараме. Но да видиме најпрвин...

Повеќе вести