January 19, 2021, 10:04 am

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево време, во котлините магла

Поврзано

УXMP: Ведpo и студено до утре, во четврток снег

Ведро и особено студено ќе биде времето во утринските часови до среда и ќе биде проследено со слаб до...

Подгответе се за полара зима: Утре температурата до -14 степени

Времето утре ќе биде сончево и особено наутро студено, во северните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува...

УХМР со пpoгнoзa: Вpeмeтo дo cpeдa cтyдeнo и ведpo, a зa вo чeтвpтoк вpнeжи oд cнeг

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер,...
- Advertisement -

По котлините во поголемиот дел од денот ќе има појава на мaглa и ниска облачност, а во останатите делови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 12 степени.

Во Скопје ќе биде облачно. Утринската температура ќе достигне до минус еден степен, а дневната температура до шест степени.

Во наредните денови ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини, особено во претпладневните и вечерните часови. На планинините и на повисоките места ќе провладува сончево време.

Latest News

СЗО: Во Израел нaд 20 пpoцeнти ce вakциниpaни, a Палестинците нe пpимилe нитy eднa вakцинa

Светската здравствена организација (СЗО) изрази загриженост за нееднаквоста во дистрибуцијата на вакцини за коронавирус во Израел. Оттука соопштија дека во...

More Articles Like This