January 19, 2021, 9:39 am

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со температура до 26 степени

Поврзано

УXMP: Ведpo и студено до утре, во четврток снег

Ведро и особено студено ќе биде времето во утринските часови до среда и ќе биде проследено со слаб до...

Подгответе се за полара зима: Утре температурата до -14 степени

Времето утре ќе биде сончево и особено наутро студено, во северните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува...

УХМР со пpoгнoзa: Вpeмeтo дo cpeдa cтyдeнo и ведpo, a зa вo чeтвpтoк вpнeжи oд cнeг

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер,...
- Advertisement -

Според прогнозата на УХМР денеска во Македонија ќе биде вистинска пролет со максималната темература која ќе достигне до 26 степени. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Сончево ќе биде и во Скопје каде дневната температура ќе достигне до 25 степени.

Високи теператури за овој период од годината и суво време се очекуваат и во следните четири дена. Максималните температури утре и в среда треба да достигнат до 28, а в понеделник и во вторник до 29 степени

Latest News

Мигранти од Хондурас во поход преку Гватемала до целната дестинација – САД

 Гватемалската полиција и војници вчера успеаја да разбијат една група од неколку стотици мигранти од Хондурас, кои две ноќи...

More Articles Like This