December 4, 2021, 6:16 pm

Времето денеска, претежно облачно со локален дожд – температурата до 10 степени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне на југоистокот со локален дожд. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне слаб ветер од јужен правец. Дневната температура ќе биде од 5 до 10 степени.

Во Скопје претежно облачно, претпладне со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Максималната температура ќе достигне 9 степени.

Latest News

(Видео) Hемири во Виена: Над 10 000 демонстpaнти се cyдрија со полицијата која со кучиња ја рacтеруваше толпата

Во центарот на Виена се одржуваат бројни протести на противниците на мерките за корона и задолжителната вакцинација, поради што...

More Articles Like This