ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Умерено до значително облачно

  • March 16, 2018
  • Коментари

Во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло со умерен јужен ветер.

 

 

Во западните и крајните источни делови ќе има повремен локален дожд. Температурата ќе се движи од 7 до 21 степен. Во Скопје температурата до 18 степени.

Претходно «
Следно »