August 11, 2020, 2:06 am

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:Облачно, попладне дожд во западниот дел од земјата

Поврзано

Денес не очекува coнчeвo време, попладне пopoeн дoжд и гpмeжи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе...

Од утре нoв тoплoтeн бpaн

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе...

Oд утре се враќаат гopeштините: 40 степени во сенка

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе...
- Advertisement -

Денеска времето ќе биде умерено до значително облачно, попладне, претежно во западните делови со локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 21, Крива Паланка и Охрид 16, Берово 15, Битола 17, Маврово 11, Кавадарци 20, Дојран 19 Целзиусови степени.

И за утре прогнозата е облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места се очекува да бидат пообилни (над 25 л/м2), а локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Дневните температури утре ќе се движат од 6 степени во Маврово 11 во Охрид, 12 во Берово до 15 степени во Скопје и 16 степени во Кавадарци и Дојран,

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This