ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облaчнo и свежо со повpeмени врнежи од дожд, а од утре нови пpoмени

  • October 7, 2019
  • Коментари

Времето денеска ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 11, а дневната од 10 до 16 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, а попладне со повремен дожд. Ќе дува слаб и умерен ветер од североисточен правец.

Во вторник ќе биде променливо облачно и свежо, во утринските часови со локален слаб дожд. Потоа во наредните денови ќе има пораст на температурата.

Претходно «
Следно »