ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со услови за дожд во попладневните часови

Поврзано

Пендаровски: Тие од 27-ми април сторија кривично дело без преседан во Европа, но ако има нови докази, може да се повтори случајот

Претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека денешната средба била во...

5 решенија за главоболka кои се користеле во минатото

Од крајот на 19 век, аналгетските лекови биле достапни на народот за ублажување на општата болка, вклучително и онаа...

3aлoжничкa дpaмa вo Beљyса

На 04.05.2021 година во 08.15 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека во село Вељуса, струмичко Н.К. бил...
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде променливо облачно, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека претпладне, кон југ ќе има почести сончеви периоди. Попладне, особено во планинските региони на исток и на запад, но и на север, ќе има повремени врнежи од дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 12 до 19, а максималните дневни од 25 до 32 степени Целзиусови.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со почести сончеви периоди, а попладне со услови за краткотрајна нестабилност со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Температурата ќе достигне до 30 степени.

До среда, услови за нестабилност ќе има претежно во западните делови. Од среда се очекува повторно зголемување на нестабилноста, со пороен дожд и грмежи.

Latest News

Дoaѓa мoќeн acтpo пepиoд зa пapи и љyбoв: Oвиe тpи знaци ги oчeкyвa гoлeмa cpeќa зa вpeмe нa млaдaтa Мeceчинa

На 11-ти  мај не очекува млада Месечина во вредниот и амбициозен знак на Бик – оваа енергија не охрабрува...

More Articles Like This