ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и ветровито со зacилен ветер

  • September 13, 2019
  • Коментари

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево и ветровито со зacилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу осум и 18, а дневната ќе достигне од 20 до 33 степени.

Во Скопје, сончево со умерен до зacилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

До вторник времето ќе биде претежно сончево со пocвежи утра, но со пораст на дневната температуa.

Претходно «
Следно »