ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло, кон крајот на денот поpоен дожд, гpмежи и заcилен ветер

  • August 14, 2019

August 14, 2019 Временска прогноза, Информации Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а дневната температура од 28 до 40 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер. УВ=9 Утринската температура ќе достигне до 21, а дневната температура до 38 степени. во четврток на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер. Во четврток и петок температурите ќе се намалат за 5 до 8 степени.
Сончево и топло, кон крајот на денот пороен дожд, грмежи и засилен ветер | opserver.mk

Претходно «
Следно »