ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со мала до умерена облачност

  • March 18, 2020
  • Коментари

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од изутрина ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 3, а дневната од 11 до 19 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Изутрина ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 16 степени.
До сабота ќе се задржи стабилно време со постудени утра и со постепен пораст на дневната температура. Во недела ќе преовладува облачно време со локални врнежи од дожд кои во текот на ноќта и во понеделник поради значителното заладување на места ќе преминат во снег.

Иавор: УХМР

Претходно «