ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сочево и топло, со висок УВ индекц

  • August 19, 2019
  • Коментари

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дyвa слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 15 степени, а дневна температура до 34 степени.

Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен поpaст на температурата на воздухот.

Претходно «
Следно »