January 28, 2021, 2:34 am

Време: Денеска пак дожд, од утре студен бран од север носи снег

Поврзано

Пpoмeнливo oблaчнo и cтyдeнo вpeмe, нa мecтa cлaб cнeг

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен, а вдолж Повардарието силен ветер претежно од...

Пpeкy дeн coнчeво, навечер снег: Meтeoролозитe нajaвyвaaт пojaвa нa cнeжни нaнocи

Во текот на денот сончево и релативно топло со умерена облачност и со умерен до засилен југозападен ветер. Кон крајот...

Според синоптичарите утре не очекува пролетен ден

Утре наутро ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните и источните делови. Во текот на денот ќе...
- Advertisement -

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно време со локални и послаби врнежи од дожд, а на планините на север од снег. Вдолж Повардарието и на истокот ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 6, а максималната ќе достигне од 5 до 11 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 6 степени.

Поради продор на студена воздушна маса од север во среда попладне и во четврток ќе има локални врнежи кои речиси насекаде ќе бидат од снег. Во петок и за време на викендот ќе биде многу студено, а температурата во поголем дел од земјава преку целиот ден ќе се задржи под нулата.

претходниот член,Денеска е Св. maченичка Анисија
Следната статијаДневен xopockoп за 12.01.2021

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This