Време е за соборување на оваа Влада, им виси мнозинството

Поврзано

Грозданов: Моменталната политичка структура треба да биде зacрамена од драмата која се случи со Мијалков

Виктор Грозданов аналитичар и колумнист во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за целата ситуација во...

Пренџов: Вчера имаа 62 пратеника, а денес го снема мнозинството, граѓаните не се задоволни од оваа власт

„Според мене не е суштината во македонското општество дали и колку пратеници има владејачкото мнозинство. Тие вчера имаа 62...

(Видео) Пренџов: Власта работи на сила, фолира дека одржува пленарна седница, а повторно нема мнозинство во собранието

Љупчо Пренџов денес од собраниската говорница ја критикуваше лошата координација помеѓу собраниските комисии кои се закажуваат по неколку во...
- Advertisement -

За жал Власта сака да прави политички попис. Ние како опозициска партија дадовме шанса за заеднички да седнеме и да донесеме заедничко прифатливо решение. Ниту тоа беше прифатено, а не беше прифатен ниту еден амандман во Собранието, изјави потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски во вестите на ТВ Сител

Очекуваме претседателот Стево Пендаровски, да не го потпише Указот, а доколку тоа го стори, веднаш штом ќе биде излезен законот во Службен весник, ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе иницијата за собирање на потписи за поништување на Законот за попис, изјави Николоски.

Мислам дека е возможно да се собери мнозинството, работиме со пратеници од владејачкото мнозинство, сега треба да се оди на соборување на оваа влада, им виси мнозинството, два месеци имаме поднесено интерпелација за министерот Димитров и два месеци истата не се става на дневен ред, изјави Николоски.

Latest News

Грозданов: Моменталната политичка структура треба да биде зacрамена од драмата која се случи со Мијалков

Виктор Грозданов аналитичар и колумнист во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за целата ситуација во...

More Articles Like This