Време: Променлив и свеж ден, до 29 степени

  • July 15, 2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо.

Претпладне ќе биде со локален дожд, претежно на југот и истокот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали.

Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието, каде повремено ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 29 степени.

Слично време и во Скопје, променливо облачно со умерен северен ветер.

Претходно «
Следно »