ВТОРНИК ЌЕ БИДЕ НАЈПОВОЛЕН ДЕН ЗА ЕДЕН ХОРОСКОПСКИ ЗНАК – Среќата е на негова страна

  • September 18, 2018
  • Коментари

Овен

Работа
Направете го сето она што е потребно да ја оправдате својата улога во деловната соработка. Покажете добра доза на одговорност.
Љубов
Саканото лице директно се обидува да влијае на вашата одлука и тоа не е лошо во долгорочна перспектива на односот.
Здравје
Хронични тешкотии.

Бик

Работа
Понекогаш е тешко да се процени кој или колку добива во деловно-финансиската соработка. Потрудете се да добиете многу.
Љубов
Ќе ви годи нечие присуство или ненадејна средба со некого кого подолго време го симпатизирате.
Здравје
Проблеми со варењето.

Близнаци

Работа
Доколку внимателно го следите она што се случува на деловна сцена, ќе ви биде јасно на кого можете во потполност да сметате на соработка.
Љубов
Доколку внимателно го следите однесувањето на саканата личност ќе откриете што му пречи. Ќе треба труд за да покажете дека може повторно да ви верува.
Здравје:
Добро се чувствувате.

Рак

Работа
Бидете внимателни во новите деловни преговори. Никогаш не бидете сигурни во понуденото, ниту во поддршката на соработниците.
Љубов
Вашите љубовни немири некој ги разбира на погрешен начин.
Здравје
Добро се чувствувате.

Лав

Работа
Нема причина да се судирате со лице на кое му недостасува основна толеранција и разбирање.
Љубов
Немојте да се двоумите пред лицето кое ви упатува емотивни сигнали или искрени комплименти.
Здравје
Нервозни сте.

Девица

Работа
Слободно покренете иницијатива во повеќе правци. Доволно сте способни да ги надминете просечните мерила или средни оценки.
Љубов
Нема причина да се однесувате премногу воздржано во нечие друштво.
Здравје
Алергии.

Терезија

Работа
Добро размислете пред да прифатите нечии услови. Нема причина да ве форсираат на пребрзани одлуки.
Љубов
Поради нечија одлука го прикривате своето емотивно незадоволство. Ништо не кријте, исфрлете од себе, ќе ви биде многу полесно.
Здравје
Добро се чувствувате.

Скорпија

Работа
Имате важна улога во проценка на добрите идеи кои влијаат на завршните резултати или на нивото на успех во деловно-финансиска соработка.
Љубов
Нечие присуство делува позитивно на вашето расположение.
Здравје
Проблеми со кожата.

Стрелец

Работа
Важно е да извлечете одредена поука од сегашната ситуација. Не сте задоволни ниту со позицијата ниту со финансискиот момент во фирмата во која работите.
Љубов
Има лице кое може да се расположи на посебен начин. Посветете внимание на поведри теми кои ќе ги годат.
Здравје
Пад на имунитетот.

Јарец

Работа
Трпеливо чекате на нова прилика и одбегнувајте одговори на некои двосмислени прашања кои внесуваат дополнителна збунетост во деловните односи.
Љубов
Поволности за оние кои се слободни бидејќи може да се случи интересно познанство.
Здравје
Најдете начин да се опуштите.

Водолија

Работа
Се обидувате да го одредите своето место во деловните кругови, но и да сочувате добар однос со проверениот тим на соработници.
Љубов
Немојте да дозволите нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емотивна реакција.
Здравје
Болки во мускулите.

Риби

Работа
Ќе се покаже дека среќата е на ваша страна и дека нема причини да се повлекувате на страна.
Љубов
Делувате задоволно и инспиративно. Добивате емотивна поддршка од лице кое има важно место во вашиот живот.
Здравје
Одбегнувајте ладни напитоци.

Претходно «
Следно »