ВТОР ДЕЛ ОД МЕГА-ИНТЕРВЈУТО СО ГРУЕВСКИ: Вечерва, вторник во 20.00 часот – одговори за Пржинскиот договор, за СЈО, за ДУИ, двојазичноста, азилот и многу други одговори!

 • February 12, 2019

Првиот дел од интервјуто со модерниот политички дисидент, екс-претседател на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на владата на Р.Македонија Никола Груевски, направено во Будимпешта со сигурност ќе остане дел од архивската граѓа во борбата за Македонското прашање

Вториот дел од интервјуто ќе можете да го следите утре (вторник 12.02.19) со почеток во 20.00 часот. 

 • Во вториот дел од маратонското интервју со Никола Груевски ќе можете да ги слушнете одговорите на прашањата на кои екс-премиерот досега никогаш не одговорил.
 • Зошто ВМРО-ДПМНЕ стави потпис на т.н.Пржински договор?
 • Зошто неколкупати беа одложувани изборите во 2016. година?
 • Дали имало притисоци од странскиот фактор, и кој притискал?
 • Зошто ДУИ се откажа од коалиција со ВМРО-ДПМНЕ?
 • Можеше ли Мендух Тачи да ја спаси владата на ВМРО-ДПМНЕ ако ДУИ излезеше, и кој му наредил на Тачи да не коалицира со Никола Груевски?
 • Дали ВМРО-ДПМНЕ прифатило закон за двојазичност каков што прифати СДСМ?
 • Кој ги дава наредбите во СЈО?
 • Какви понуди добивал Груевски од кланот Заеви, но и од Катица Јанева кои за возврат му нуделе слобода?
 • Кој ги врбувал осумтемина?

Ова и многу повеќе во вториот дел од интервјуто со Никола Груевски.

Најава за ексклузивно мега-интервју со Никола Груевски! Недела во 18.30 на Инфомакс.мк!

Најава за ексклузивно мега-интервју со Никола Груевски! Недела во 18.30 на Инфомакс.мк!

Gepostet von infomax.mk am Samstag, 9. Februar 2019

(ПРВ ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

(ПРВ ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

Gepostet von infomax.mk am Sonntag, 10. Februar 2019

Претходно «
Следно »