January 23, 2021, 6:19 pm

Втop гpaбeж нa oбjeкт зa игpи нa cpeќa зa пoмaлкy oд 48 чaca вo Тетовско

Поврзано

Ceмejнa дpaмa вo тетовско: Татко физички ги нaпaднaл нejзинaтa ќepкa и coпpyгa..

На 22.01.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Тетово, 35 – годишна жена од тетовско село пријавила дека околу...

Хopop cцeнa во близина на мocтoт на автопатот Велес-Катланово: Бeзживoтнo тeлo плoвeлo во peкaтa Пчиња..

На 22.01.2021 во 13.56 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на мостот на автопатот Велес -...

Му зeмaлa 1000 eвpa зa хoмoлoгaциja на возилото и гo измaмилa..

На 22.01.2021 во 21.40 часот во СВР Скопје, Б.И.(28) од Скопје пријавил дека бил измамен од С.С. за сума...
- Advertisement -

Рано утринава околу 6 часот и 50 минути во тетовската полиција било пријавено дека се одземени пари од казино во Тетово. Во неделата во Теарце беше ограбена спортска обложувалница.

-Пријавено е дека едно лице со закана со остар предмет одзело пари од казино во Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, инфомираат од тетовската полиција.

Во неделата во 22.30 часот беше пријавено дека две лица, со закана со оружје од спортска обложувалница во тетовско Теарце одзеле пари.

Latest News

Члeнкитe нa ЕУ нa Балканот го cпpeчyвaaт европското „пpeлeвaњe“ вo peгиoнoт

На 17-ти ноември 2020 година, Бугарија го блокираше отворањето на преговорите за пристапување во ЕУ со Македонија. Бугарскиот министер...

More Articles Like This