ВУЧИЌ ВО ТОП ТРИ: Српскиот претседател меѓу најдобро чуваните претседатели во светот

  • January 19, 2020
  • Коментари

Српскиот претседател Александар Вучиќ е постојана цел на нaпaди. Српските разузнувачки служби проценуваат дека животот му е во опaсност и оти безбедноста мора да биде на највисоко ниво. За неговата безбедност се грижи елитната единица „Кобри“ која на него внимава 24 часа на ден.

Вучиќ „Кобрите“ го чуваат како вода на дланките. Тој е е еден од најчуваните претседатели на светот после Трамп и Путин-открива Божа Спасиќ, поранеш српски оперативец.

Зголемената безбедност доаѓа откако припадните на Шкаљарскиот клан упатија зaкaни кон шефот на српската држава.

Претходно «
Следно »