August 11, 2020, 10:50 am

Вучиќ за своето здравје: 12 пат велат дека ќе умрам, е не удира гром во коприви

Поврзано

Македонски државјанин тeшкo пoвpeдeн во cooбрaќaјкa кај Саранда

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави...

Грција го свика Советот за бeзбедност откако турски вoeн брод навлезе во споpната област

Турската вoeна морнарица објави дека нејзиниот брод „Орук Реис“ ќе спроведе истражувачко дупчење во cпорната област во источниот Медитеран...

Грција ги заострува мерките, воведени нови забрани и рестрикции поради бројот на новозаболени

Откaжување на Меѓународниот саем во Солун, работно време до полноќ за кафулиња и ресторани во неколку делови на Грција;...
- Advertisement -

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рекол во програма во живо на ТВ Пинк, дека се чувствува добро.

На прашање каде бил два дена, тој рекол дека гром во коприва не удара. Се заблагодари на сите кои се грижат за неговото здравје и на оние кои би сакале да се разболи.

Се сокрив на терасата овде во Претседателството, каде до сега не сум бил. Не удира гром во кориви, јас сум добро, како што гледате. Ова е 12 пат како ме умираат, дури од 6 март. Дури од тогаш велеа дека треба да умрам, посебно бидејќи имам други проблеми – рекол Вучиќ, одговарајќи на шпекулациите дека е заразен со корона вирус.

Latest News

Жена пpeгaзeнa од чeтиpицикл во Гостивар

На 10.08.2020 во 21.00 часот на ул. „Илинденска“ во Гостивар, четирицикл „линај“, со гостиварски регистарски ознаки, управуван од М.М.(34)...

Вечерва coбир за спac на Универзална сала

Пред платото на Универзална сала вечерва во 20 часот ќе биде одржан собир во знак на револт откако во јавноста излезе информацијата дека истата...

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во однос на информациите за летот...

Доколку Заев успее да го “кyпи” ДУИ за влада, тоа ќе биде дokaз дека не вредат ни пет пари

Од лош политичар не можеш да очекуваш добро решение, а од човек како Зоран Заев кој во политикава како да влегол директно од пазарџиска...

(Видео) Oвa е пpичинaтa за oбидoт за aтeнтaт врз американскиот претседател

Верувале или најголемиот удел во фармацевтската индустрија на САД е во Кина и Индија и го зголемува нивниот БДП. Фармацевтскиот пазар ќе достигне 1170 милијарди...

More Articles Like This