August 11, 2020, 10:41 am

Вучиќ: На пpoтecтите yфpлен кpиминaлeн и стpaнски фактор

Поврзано

Македонски државјанин тeшкo пoвpeдeн во cooбрaќaјкa кај Саранда

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави...

Грција го свика Советот за бeзбедност откако турски вoeн брод навлезе во споpната област

Турската вoeна морнарица објави дека нејзиниот брод „Орук Реис“ ќе спроведе истражувачко дупчење во cпорната област во источниот Медитеран...

Грција ги заострува мерките, воведени нови забрани и рестрикции поради бројот на новозаболени

Откaжување на Меѓународниот саем во Солун, работно време до полноќ за кафулиња и ресторани во неколку делови на Грција;...
- Advertisement -

Синоќа бевме сведоци на најбруталниот политичко насилство во последните неколку години, рече пред малку во своето обраќање пред јавноста српскиот претседатеч Александар Вучиќ.

„На политички непријавениот протест, после некое време на припадниците на десничарските, екстремистички и профашистички организации кои го напрнаа собранието, со што направија најмалку две кривични дела, а повеќе часа ги напаѓаа припадниците на полиција. На собирот кој беше организиран, јасно е уфрлувањето не само на криминален, туку и на странски фактор“, истакна српскиот претседател.

Latest News

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во...

Доколку Заев успее да го “кyпи” ДУИ за влада, тоа ќе биде дokaз дека не вредат ни пет пари

Од лош политичар не можеш да очекуваш добро решение, а од човек како Зоран Заев кој во политикава како да влегол директно од пазарџиска...

(Видео) Oвa е пpичинaтa за oбидoт за aтeнтaт врз американскиот претседател

Верувале или најголемиот удел во фармацевтската индустрија на САД е во Кина и Индија и го зголемува нивниот БДП. Фармацевтскиот пазар ќе достигне 1170 милијарди...

Ќе лeжaт зaтвop: На газдите кои зeмaa cyбвeнции, а не дaдoа плaти им се зaкaнyвa зaтвop

Сопствениците на компаниите што добија субвенции од државата за надминување на кризата со коронавирусот ќе мора да ги вратат парите, а ако се следи...

Уaпceнo младо момче – Пoлициjaтa пронашла мapихyaнa кај него

На 10.08.2020 во 22.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Иван Хаџиниколов“ го лишиле од слобода Д.С.(22) од Скопје, затоа што при...

More Articles Like This