ВУЧИЌ СЕ СРЕТНА СО ЏОНИ ДЕП: Претседателот на Србија ја посети филмската екипата на „Минамата!“

  • March 1, 2019
  • Коментари

Како што дознава Информер, српскиот претседател Александар Вучиќ го посети филмскиот тим предводен од познатиот холивудски актер Џони Деп, кој десет дена го снимаше “Минамата” во Белград.

Деп во овој филм се појавува во улогата ва фотографот Јуџин, кој ги направи најфасцинантните фотографии кои сведочат за загадувањето во Втората светска војна што го оштети здравјето на жителите на јапонскиот град Минамата, по што филмот е именуван.

Претходно «
Следно »